Mēs informējam, ka mūsu interneta vietne izmanto sīkdatnes, lai palīdzētu uzlabot vietnes lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās teicamu darbību. Nospiežot “piekrītu”, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Savu piekrišanu varēsiet atsaukt, nomainot sava interneta pārlūka iestatījumus. Vairāk informācijas – Sīkdatņu politikā.
Atpakaļ uz ziņām

Ideju konkursa rezultāti ēku kompleksa "Sēnītes" un teritorijas attīstībai!

Ideju konkursa rezultāti ēku kompleksa "Sēnītes" un teritorijas attīstībai!

 

    Noslēdzoties Attīstības konceptu iesniegšanas termiņam, SIA “Liepkalni” organizēja Žūrijas darbu Piedāvājumu izvērtēšanai.
Konkursa mērķis bija iegūt vispiemērotāko risinājumu ,,Ēku kompleksa Restorāns “Sēnīte” restaurācijai, pārbūvei un teritorijas attīstīšanai”. Attīstības konceptā bija jāietver arhitektoniskais risinājums un teritorijas labiekārtojums saskaņā ar prasībām Attīstības koncepta izstrādei. Konkursa rīkotājs un pasūtītājs – SIA Liepkalni”.

 

    Konkursā tika iesniegti 5 teritorijas attīstības ideju koncepcijas pieteikumi, kas tika atvērti iesniegšanas kārtībā un vērtēti pēc Idejas oriģinalitātes, mākslinieciskās kvalitātes, funkcionalitātes un objekta plānojuma atbilstības videi un izmantošanas mērķim.

Attīstības ideju koncepta piedāvājumu profesionālo novērtēšanu veica SIA ”Liepkalni” izveidotā konkursa žūrijas komisija sekojošā sastāvā: Ivo Līdums (Pārtikas zinātņu doktors), Ivars Zviedris ( kinorežisors), Jānis Galzons ( mākslinieks, Rūjienas Mākslas skolas direktors) ar asistentu fotogrāfu Aigaru Lapiņu, Dace Kalvāne ( Latvijas Arhitektu savienība)  un Edgars Bērziņš (Latvijas Arhitektu savienība). 

 Viens iesniegtais darbs tika izslēgts no gala vērtējuma, jo neatbilda konkursa nolikuma pielikumam “ Norādījumi par vietējās nozīmes arhitektūras
pieminekļa 
“Kafejnīca un restorāns “Sēnīte””(valsts aizsardzības Nr.9164)  izmantošanu un saglabāšanu un paredzēja iejaukties Sēnes formas kupolā.  

Gala vērtējumu saņēma 4 iesniegtie darbi:

Pirmais iesniegtais darbs ir smalki arhitektoniski izstrādāts, ar tehniski labu risinājumu, iets uz vairāku laika posmu teritorijas izstrādi, sākot ar jaunu ēkas izveidi teritorijā, pēc tam atgriezties pie kupolveida ēkas rekonstrukcijas. Saglabāts vēsturiskais, kas sasaucas ar zināmo Sēnīti, labs koku izvietojuma risinājums, tomēr sarežģīts transporta ceļu risinājums.

Otrs iesniegtais darbs idejiski saglabā autentisku Sēnītes saglabāšanu kā Padomju laikā, veidojot blakus otru jaunu kupolu uzņēmējdarbībai.

Trešais darbs paredz teritoriju kā daudzfunkcionālu vietu, kur plānojas vairākas uzņēmējdarbības un ir vērts uz garāmbraucēju. Darbā tika iekļauta ideju daudzveidība.

Ceturtais darbs izceļ funkcionalitāti un nākotnes perspektīvas uzņēmējdarbībai Liepkalniem, vienlaicīgi saglabājot veco, izceļot atraktīvo, 2 līmeņu objekta procesa vērošanu, meistarklašu ieviešana, stikla jumta ideja.

 

Tā kā divi darbi izpelnījās vienādu žūrijas vērtējumu, diviem darbiem tika piešķirts vienāds punktu skaits un dalīta 2. vieta.             

    Lēmums par godalgu sadalījumu un balvu saņēmēji:

 Pirmās vietas godalga (Attīstības koncepta uzvarētājs) – EUR 1500 Euro –  arhitekts Jānis Ruciņš   

Otrās vietas godalga – EUR 500 Euro  - arhitekts Andrejs Ģelzis (SIA “Brīnišķīgo projektu birojs”)

Otrās vietas godalga – EUR 500 Euro  - SIA “Purple Corner”

 

Attīstības ideju koncepti, kas nav godalgoti, saņem papildus veicināšanas balvas par savu ideju piedāvājumu.

 

Paldies visiem konkursa dalībniekiem par uzņēmību, radošumu un vēlmi dot savu ieguldījumu kopējai teritorijas attīstībai, veidojot Sēnīti kā jauku daļu no Latvijas!

 

SENITE_KOLAZA.jpg